18 Haziran 2018 Pazartesi

Arnavutluk Gezisi

LMV bu kez Arnavutluk'u feth ediyor

04 Ağustos 2016 Perşembe 18:05
Arnavutluk Gezisi
Lozan Mübadilleri Vakfı mübadilleri Arnavutluk'a götürüyor. İşte gezinin detayları:

YUNANİSTAN-ARNAVUTLUK- TUR PROGRAMI
27 Eylül – 02 Ekim 2016 (5 gün 4 gece)

Hareket: 27 Eylül 2016 Salı Akşam saat 17.00'de Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkından, saat 17.30'da Beşiktaş-Barbaros Bulvarı paralellindeki YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ana kapısının karşısındaki caminin önünden hareket. Tekirdağ’da kısa bir moladan sonra sınıra varış.
1.Gün: 28 Eylül 2016 Çarşamba
THESSALONİKİ / SELANİK - IOANNINA / YANYA- KONITSA / KONİÇA-ERGİRİ / ARGYROKASTRO / GJİROKASTRO - SARANDE
Pasaport ve Gümrük işlemlerden sonra Kipi sınır kapısından Yunanistan’a giriş. Kısa molalarla Selanik üzerinden Ioannina'ya /Yanya'ya varış. Ioannina'dan Yanya'dan Konitsa'ya hareket. Konitsa görüldükten sonra Kakavia gümrük kapısından Arnavutluk'a giriş. Ergiri/Argyrokastro/Gjirokastro'ya hareket. 2005 yılında UNESCO tarafından Berat şehri ile birlikte Dünya Mirası listesine alınan Ergiri/ Argyrokastro/Gjirokastro şehir turu. Tepedelenli Ali Paşa tarafından 19.yüzyılın başlarında yeniden inşa edilen meşhur kalesi, Enver Hoca'nın evi, Çarşı Camii, Arnavut kaldırımı döşeli sokakları, sivil mimari örnekleri görüldükten sonra İon Denizi kıyısında, Korfu/Kerkira Adası karşısında bir tatil kasabası olan Sarande'ye hareket. Sarande şehir turu.
Konaklama: Sarande
2. Gün: 29 Eylül 2016 Perşembe
HİMARE- AVLONYA / VOLARE-FİER-BERAT- TIRAN
Sabah kahvaltısından sonra sahil yolundan Himare'ye hareket. Himare'den Avlonya/Volare'ye hareket. Avlonya modernleşirken, İslami karakterini kaybetti. Bugün yalnız restore edilen Kanuni Süleyman Camii ayaktadır. Volare görüldükten sonra Fier üzerinden Berat'a varış. Berat'taki Osmanlı yapılarının bazıları görülecek (II. Beyazid Külliyesi, Feridun Bey Anıt Mezarı, Şeyh Hasan Halvetiye Tekkesi, Avlonyalı İbrahim Paşa Camii, Süleyman Paşa/Bekar Camii, İç Kale Beyazid Cmaii, Hünkar Camii ve Berat Köprüsü (1780 yılında yapılmış olan köprü, şehrin Osum ırmağının sol kıyısında kalan hıristiyan mahallesi Goritza ile ırmağın sağ kıyısındaki müslüman mahallelerini birbirine bağlar). Berat görüldükten sonra Draç/Durres'e hareket.Aleksander Moisiu Üniversitesi ve Arnavutluğun ana limanı burada yer alır. Osmanlı'dan kalan Fatih Camii ayaktadır. Durres'ten Tiran'a hareket.

Konaklama: Tiran
3. Gün 30 Eylül 2016 Cuma
TIRAN- İŞKODRA / SHKODER
Sabah kahvaltısından sonra Tiran şehir turu. Tiran'da İskender Bey Heykeli, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, Nene Terasa Heykeli, Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turundan sonra Dünya Bektaşi Merkezini ziyaret. Tiran'dan Akçahisar/Kroya/Kruje, Leş/Lezhe ve Şingin/Shengin üzerinden 2 saatlik bir yolculuk sonucu İşkodra/Shkoder'e varış. Şehir turu. Rofaza Kalesi, Sultan Fatih Camii ve sivil mimari örnekleri görüldükten sonra Tiran'a dönüş.
Konaklama: Tiran
4. Gün 1 Ekim 2016 Cumartesi
TIRAN-İLBASAN / ELBASAN-POGRADEC-KORÇE-KASTORIA- GIANITSA / YENİCE-İ VARDAR
Sabah kahvaltısından Tiran'dan Shkumbin nehri kıyısında bulunan Elbasan'a hareket. Sinan Paşa ve Nazır Camileri, saat kulesi, kale içindeki evler görülecek yerler arasındadır. Elbasan görüldükten sonra Ohrid gölü kıyısındaki Pogradec'e hareket. Pogradec'te verilecek kısa bir moladan sonra Korçe'ye hareket. Korçe görüldükten sonra YUNANİSTAN'a hareket. Bilisht/Kristalopigi sınır kapısından Yunanistan'a giriş. Kastoria'ya hareket. Kastorya görüldükten sonra Kozani, Veria, Edessa üzerinden Gianitsa/Yenice-Vardar'a hareket. Gianitsa/Yenice-i Vardar'da belediye tarafından restore edilmiş Gazi Evrenos Bey Türbesi, Saat Kulesi gibi tarihi yapılar görüldükten sonra otele yerleşme. Akşam isteğe bağlı olarak birlikte akşam yemeği.
Konaklama: Gianitsa / Yenice-i Vardar
5. Gün 2 Ekim 2016 Pazar
THESSALONIKI-KAVALA-ALEXANDROUPOLI- TURKIYE
Sabah kahvaltısından sonra Thessaloniki üzerinden Kavala'ya hareket. Kavala şehir turu. Nea Karvali köyünde meşhur Kavala kurabiyeleri üretim yerinden alışverişten sonra Alexandroupoli üzerinden sınıra hareket. Yunan ve Türk gümrüklerindeki işlemlerden ve free shoplardan alışveriş yaptıktan sonra Türkiye’ye giriş.

TUR ÜCRETİ: 2 kişilik odada kişi başı 360 Euro. Tek kişilik oda farkı 100 Euro.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Özel otobüs ile yolculuk, A ve B sınıfı otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama, rehberlik hizmetleri.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: Vize ücreti (100 Euro), seyahat sigortası (10 Euro) , yurtdışı çıkış harcı (15 TL) , öğle ve akşam yemekleri, kaptan ve rehber bahşişleri ve kişisel harcamalar.


Ödemeler: Tura katılmak isteyen dostlarımız ön ödemelerini (160 EURO) başvuru sırasında, bakiye ödemelerini ise en son 15 Ağustos 2016 tarihine kadar yapabilirler.

Vizeye ihtiyacı olan arkadaşlarımızın, vize için istenen evraklarını 08 Ağustos 2016 tarihine kadar aşağıdaki adrese ulaştırmalarını rica ederiz. Vize için gerekli evrakları vakıftan öğrenebilirsiniz.

Başvurular için:

Lozan Mübadilleri Vakfı. (Ayşe Kavaslar-Sefer Güvenç)

Tel: 0212.245 61 55 - 0542. 641 52 74 - 0542.641 52 80

E.Mail. lozanmubadilleri@ttmail.com


LOZAN MÜBADİLLERİ VAKFI
Ayhan Işık Sokak No: 16 Arcan Apt. Kat:1 Beyoğlu İstanbul Türkiye
Telefon: +90 212 245 61 55
Faks: +90 212 293 76 33
Web: www.lozanmubadilleri.org.tr

Anahtar Kelimeler: LMV, Bu, Kez, Arnavutluku, Feth, Ediyor

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?13. Cumhurbaşkanı Tercihim Kim Olacak

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram