18 Haziran 2018 Pazartesi

Atina - Girit gezisi

Müzik, kültür, tarih bu gezide ne ararsan var!

16 Haziran 2016 Perşembe 16:07
Atina - Girit gezisi
Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu Atina ve Girit'te vereceği konserler için çıkacağı turneyi bir gezi olarak planlayarak üye, gönüllü ve dostlarına da açtı ve bu amaçla bir duyuru yayınladı. İşte LMV tarafından yayınlanan gezi duyurusu:
 LOZAN MÜBADİLLERİ VAKFI GİRİT- ATİNA TUR PROGRAMI 31 Ağustos - 7 EYLÜL 2016

(7 Gün 6 Gece)

31 Ağustos 2016 Çarşamba: Akşamı Kadıköy ve Beşiktaş'tan otobüsümüzle hareket. 
1 Eylül 2016 Perşembe: İpsala sınır kapısından Yunanistan'a giriş. Kısa molalarla Selanik ve Lamia üzerinden Atina'ya varış. Otele yerleşme. Akşam İstanbulluların Yeni Çevresi Cemiyeti'nin ve Türkiye Cumhuriyeti Atina-Pire Başkonsolosluğunun organize ettiği etkinlik kapsamında Cemiyetin Filothei'deki müzesinin bahçesinde Lozan Mübadilleri Vakfı Korosunun vereceği konsere katılma. 
Konaklama: Atina.
2 Eylül 2016 Cuma: Sabah kahvaltısından sonra Panoramik Atina şehir turu. Sintagma (Anayasa), Omonia (Birlik) meydanları, Monastraki ve Plaka semtleri, Osmanlı döneminden kalan Mustafa Ağa Camii, Fethiye Camii, Veli Bey Medresesi ve Akropolis ve Akropolis müzesi görüldükten sonra Pire’ye hareket. Akşam lüks kamaralı feribot ile Girit-Kandiye’ye (Heraklion) hareket. 
Feribotun lüks kamaralarında konaklama. 
3 Eylül 2016 Cumartesi: Sabah 07:00’de Girit-Kandiye’ye (Heraklion) varış. . Kandiye şehir turu. Kandiye limanı, tersaneler, ünlü şair Kazancakis’in mezarı, Minos uygarlığından beşiği Knossos ören yeri ziyareti. Heraklion/Kandiye'den Girit'in önemli turistik yerleşimlerinden biri olan 70 km mesafedeki Ayios Nikolaos'a hareket. Otele yerleşme. 
Akşam "Merabelo Küçük Asyalılar ve Pontuslular Derneği" tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında Lozan Mübadilleri Vakfının "Hasretin İki Yakası-Mübadil Aile Öyküleri Sergisi "nin açılışına ve "Halkların Dostluk ve Dayanışmasına" ithaf edilen Lozan Mübadilleri Vakfı Korosunun Ayios Nikolaos Gölü kenarında vereceği konsere katılma. . 
Konaklama: Ayios Nikolaos. 
4 Eylül 2016 Pazar. Sabah kahvaltısından sonra Kriça ve Krusta köyleri gezisi için hareket. Dernek üyesi bayanların ve Kadın Kooperatifinin Girit lezzetleri tanıtımı. Köy gezileri sonrası 1903 yılına kadar Giritli Müslüman kaptanların yaşadığı ve sonrasında 1957 yılına kadar cüzzamlılar kolonisi olarak kullanılan tarihi Spinalonga adasını ziyaret. Akşam Eliounda'da halen Çiftlik olarak anılan mübadele öncesi zengin bir Türk'e ait olan evin çevresinde Tabakhaniotoka şarkıları dinleyeceğiz. 
Konaklama: Ayios Nikolaos
5 Eylül 2016 Pazartesi: Sabah kahvaltısından sonra Kandiye üzerinden Resmo'ya
hareket. Resmo şehir turu. Eski liman, Kara Musa Camii, Narece (Gazi Hüseyin Paşa) camii, Türk okulu, Osmanlı dönemi hükümet binası, Resmo kalesi Forteza gibi tarihi yerleri ziyaret. Resmo'da öğle yemeği molası. Öğle yemeğinden sonra Hanya'ya hareket.
Konaklama: Hanya/Chania
6 Eylül 2016 Salı: Sabah kahvaltısından sonra yaya olarak Hanya şehir turu. Eski Türk mahalleri, Eski Liman, Venedik Tersaneleri, Yalı Camii, Hünkar Camii gibi tarihi yerleri ve eserleri ziyaret. Hanya’yı panoramik olarak da seyredebileceğimiz Venizelos’un mezarını ziyaret. Akşam feribot ile Suda limanından Pire’ye hareket. 
Feribotun lüks kamaralarında konaklama. 7 Eylül 2016 Çarşamba : Sabah saat 07:00’de Pire’ye varış. Selanik'e hareket. Panaromik Selanik turu. Selanik'ten Kavala'ya hareket. Kavala'da öğle yemeği. Nea Karvali’deki bademli kurabiyelerin üretim yerinden alışverişten sonra Alexandroupoli üzerinden Türkiye’ye dönüş için hareket. Gümrük işlemleri ve free shoplardan alışverişten sonra Çarşamba gecesi İstanbul'a dönüş. 
NOT: Zamana ve yol durumuna bağlı olarak programda küçük değişiklikler olabilir.

TUR ÜCRETİ: 2 kişilik odada/kamarada kişi başı 650.- Euro. Tek kişilik oda farkı 200.- Euro.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler: Özel otobüs ile yolculuk, A ve B sınıfı otellerde oda-kahvaltı 4 gece konaklama, feribotta lüks kamalarda 2 gece konaklama, rehberlik hizmetleri.
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: Ören yerleri giriş ücretleri (Atina-Akrapolis, Knossos Ören Yeri, Spinalonga Adası), Vize ücreti (100.- Euro), seyahat sigortası (10 Euro) , yurtdışı çıkış harcı (15 TL) , öğle ve akşam yemekleri, kaptan ve rehber bahşişleri ve kişisel harcamalar.
Ödemeler: Tura katılmak isteyen dostlarımız ön ödemelerini (300 Euro) başvuru sırasında, bakiye ödemelerini ise en son 15 Ağustos 2016 tarihine kadar yapabilirler.
Vize
Vizeye ihtiyacı olan arkadaşlarımızın, vize için istenen evraklarını en geç 1 Temmuz 2016 tarihine kadar vakıf merkezine ulaştırmalarını rica ederiz. Vize için gerekli evrakları vakıftan öğrenebilirsiniz.
Pasaportlarını İstanbul'dan alanlar vizelerini Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosluğundan, Ege Bölgesinden alanlar Yunanistan İzmir Konsolosluğundan, İç Anadolu Bölgesinden alanlar Yunanistan Ankara Başkonsolosluğundan, Trakya’daki illerden alanlar Yunanistan Edirne Konsolosluğundan alacaklardır..
10 yıldan eski ve KKTC damgası olan pasaportlara vize verilmemektedir.

İLETİŞİM: Ayşe Kavaslar: 0212.245 61 55, Sefer Güvenç: 0542.641 52 80
Not: Tur organizasyonu Yunanistan/Girit konusunda deneyimli Turizm Firması tarafından yapılmaktadır.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?13. Cumhurbaşkanı Tercihim Kim Olacak

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram