18 Ağustos 2018 Cumartesi

Girit-Atina Gezisi

Hem de Tanaş Çimbis rehberliğinde...

30 Haziran 2018 Cumartesi 23:59
Girit-Atina Gezisi
 Lozan Mübadilleri Vakfı sonbahar'da Girit ve Atina'yı kapsayan 5 günlük bir gezi planladı. İstanbul'dan uçak ile başlayacak olan gezide Atina görüldükten sonra lüks gemiler ile Girit'e geçilecek. Gezinin duyurulan detaylı programı ise şöyle:
PROGRAM

  1 GÜN: HAREKET:  İSTANBUL/ATİNA/PİRE

18 Ekim 2018 - Perşembe

Sabah saat 07.50'de Sabiha Gökçen Havalimanında Pegasus kontuarında buluşma..

Saat 09.50 'de Pegasus havayollarının PC1191 sayılı

uçuş ile Atina'ya hareket 11.25'te Atina Havalimanına varış.

Havalimanında bizi bekleyen otobüsümüze yerleşiyor ve yerel

rehberimiz ile Atina şehir turuna başlıyoruz.

Panoramik Atina şehir turu.  Sintagma (Anayasa), Omonia (Birlik)meydanları ve Parlamento binası görüldükten sonra yürüyerek Monastraki ve Plaka semtleri, Osmanlı döneminden kalan Mustafa Ağa Camii, Fethiye Camii, Veli Bey Medresesi görüldükten sonra tarihi Akropol ziyareti. Dileyen misafirlerimiz ünlü Akropol müzesini  ziyaret edebilir. Atina turundan sonra otobüsümüzle Pire'ye hareket ediyoruz. Saat 21.00'de lüks kamaralı feribotla Pire’den Hanya'ya hareket.

1.Geceleme FERIBOT (2-3-4 kişilik Lüks kamaralarda konaklama)

 

2 GÜN: HANYA

19 Ekim 2018- Cuma

Sabah saat 06.00 civarında Suda Limanına varış. Limanda bizi bekleyen otobüsümüzle Hanya kent merkezine hareket. Yolumuz üzerindeki Venizelos’un mezarının bulunduğu tepeden Hanya’nın panoramik fotoğraf çekimi için 15  dakikalık mola. Otele transfer. Otelde sabah kahvaltısı. Kahvaltı sonrası Hanya şehir turu. Eski Türk mahalleleri (Spalanca, Kastelli, Tophane), Eski liman, Venedik Tersaneleri, Yalı Camii, Hünkâr Camii, Ağa Camii gibi tarihi yerler ve eserler görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele dönüş. Odalara yerleşme. Serbest zaman.

2. Geceleme HANYA

 

3 GÜN: RETHİMNO/HERAKLION

20 Ekim 2018 – Cumartesi

Otelde alacağımız sabah kahvaltısından sonrası sizleri Gonya’ya götürüp “Hanya’yı-Gonya’yı” göstermek istiyoruz.  Gonya ziyaretinden sonra  Rethimno'ya (Resmo) hareket.  Bir saatlik bir yolculuktan sona Rethimno/Resmo'ya varış. Resmo şehir turu. Eski liman, Narece (Gazi Hüseyin Paşa) camii, Mübadele Meydanı ve Anıtı, Türk Okulu, Osmanlı dönemi hükümet binası, Resmo Kalesi/Forteza görülecek yerler arasındadır.

Resmo görüldükten sonra Heraklion/Kandiye’ye  hareket.  Bir saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra Heraklion'a varış ve otele yerleşme.

Bir süre dinlendikten sonra yaya olarak Kandiye şehir turu. Vezir çarşısı, Ayios Titos Kilisesi, Eleftheriou Venizelou Meydanı, Morosini Çeşmesi, Venedik Locası, Valide Camii Sebili, tersaneler, Osmanlı ve Venedik dönemine ait tarihi ve kültürel miras örnekleri görülecek. Dileyen katılımcılar otelimizin yanındaki Arkeoloji müzesini gezebilirler. Şehir turundan sonra serbest zaman.

3. Geceleme: KANDİYE/HERAKLİON

 

4 GÜN: KNOSOS / ELOUNDA/SPINALONGA ADASI

21 Ekim 2018 - Pazar

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra otobüsümüzle yerel rehber eşliğinde Minos uygarlığının beşiği Knossos’a hareket. Yolumuz üzerindeki ünlü şair Kazancakis’in Mezarı, Üçler Tekkesi, Horasani Baba Tekkesi görüldükten sonra Knossos ören yeri ziyareti. Ziyaret sonrası öğle yemeği için Arhanes köyüne hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası Girit Adası’nın turistik yerleşimlerinden biri olan,  Ayios Nikolaos’a hareket. Yaya olarak şehir turu. Şehir turu sonrası serbest zaman.

4. Geceleme: AYIOS NIKOLAOS veya YERAPETRA

 

5 GÜN: AYİOS NİKOLAOS/HERAKLİON /ATİNA/İSTANBUL

22 Ekim 2018 – Pazartesi

Sabah kahvaltısından sonra Elounda’ya hareket.  Elounda’dan tekne ile 1903 yılına kadar  denizci Türk ailelerin yaşadığı sonrasında ise 1950'li yıllara kadar bir cüzzam kolonisi olarak kullanılan SPİNALONGA Adasını ziyaret. Spinalonga Adası ziyareti sonrası kısa bir mola veriyoruz. Ardından otobüsümüzle Heraklion Havalimanına hareket. OA315 sayılı uçuşumuz ile 14.45’te Atina’ya hareket 15.35 'te Atina Havalimanına varış 18.45'te Pegasus havayollarının PC 1194 sayılı uçuşu ile Atina'dan İstanbul’a hareket 20.30'da İstanbul'a varış

 

NOT: Katılımcıların talebi olursa Yerapetra  programa dahil edilecektir.

 

Tur ücreti

Otellerde 2 kişilik odalarda ve 2 kişilik kamaralarda konaklama kişi başı: 699 Euro.    

Tek kişilik oda/kamara farkı:  155 Euro

İki yetişkin yanında 2-11.99 yaş arası çocuk: 595 Euro

 

Ödemeler: Tura katılmak isteyen dostlarımız ilk ödemelerini (350 Euro) başvuru sırasında, bakiye ödemelerini ise en geç 18 Eylül 2018 tarihine kadar yapabilirler.

 

Fiyata dahil olan hizmetler: Vergiler dahil gidiş-dönüş uçak biletleri, Atina ve Girit'te guruba tahsis edilen otobüsle ulaşım ve transfer hizmetleri,  1 gece Pire-Hanya Feribotunun lüks kamaralarında konaklama, 1 gece Hanya'da, 1 gece Heraklion'da, 1 gece Ayios Nikolaos’ta toplam 4 gece konaklama, otellerde sabah kahvaltısı, rehberlik hizmetleri.

Fiyata dahil olmayan hizmetler: Vize ücreti, Yurtdışı çıkış harcı, ören yerleri giriş ücretleri (Atina-Akropol, Knossos sarayı, Spinalonga Adası, müzeler), öğle ve akşam yemekleri ve şahsi harcamalar.

 

Vizeye ihtiyacı olan katılımcıların vize başvurularını bir an önce yapmaları tavsiye edilir. Vize için gerekli evrakları vakıftan öğrenebilirsiniz.

 

Başvuru için:

Ayşe Kavaslar: 0212.245 61 55,Sefer Güvenç: 0542.641 52 80

 

LOZAN MÜBADİLLERİ VAKFI
Ayhan Işık Sokak No: 16 Arcan Apt. Kat:1 Beyoğlu İstanbul Türkiye
Telefon: +90 212 245 61 55
Faks: +90 212 293 76 33


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram