23 Temmuz 2018 Pazartesi

Girit gezisine var mısınız?

19-23 Nisan tarihleri arasında

12 Şubat 2017 Pazar 17:58
Girit gezisine var mısınız?
LMV Bahar gezilerine Girit turu ile başlıyor. Gezinin detayları ise şöyle: 

TUR PROGRAMI

1. GÜN: 19 Nisan 2017, Çarşamba: 
 Saat: 11.30'da İstanbul-Atatürk Havaalanı T.H.Y kontuarında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra saat: 13.10'da T.H.Y ile Atina’ya hareket. 14.35'de Atina’ya varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra iç hatlara aktarma ve 16.05'te Atina'dan Girit/Heraklion'a hareket.16.55'teHeraklion/Kandiye'ye varış.Havaalanında bizleri bekleyen otobüsümüzle otelimize transfer.
Odalarımıza yerleştikten sonra yaya olarak Heraklion/Kandiye şehir turu; Heraklion Limanı, tersaneler, Vezir çarşısı, Ayios Titos Kilisesi, Eleftheriou Venizelou Meydanı, Morosini Çeşmesi, Venedik Locası, Valide Camii Sebili, Osmanlı ve Venedik dönemi tarihi ve kültürel miras örnekleri görülecek. Şehir turundan otele dönüş ve sonra serbest zaman. 
 Konaklama: Heraklion/Kandiye


2. GÜN: 20 Nisan 2017, Perşembe:
Sabah kahvaltısından sonra Heraklion/Kandiye panaromik şehir turu, ünlü şair Kazancakis’in mezarı, günümüzde Alaçatılar Derneği Lokali olarak hizmet veren Horasani Baba Tekkesi ve Minos uygarlığının beşiği Knossos ören yeri ziyareti. Arhanes köyünde toplu öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası Girit Adası'nın önemli turistik yerleşimlerinden biri olan Ayios Nikolaos'a hareket. Otelimize yerleşme. Kısa bir dinlenmeden sonra yaya olarak şehir turu. 
Konaklama: Ayios Nikolaos


3.GÜN: 21 Nisan 2017, Cuma:
Sabah kahvaltısından sonra Girit'in doğusundaki turistik Elounda kasabasına hareket.
 Elounda kasabasından tekne ile 1903 yılına kadar denizci Türk ailelerin yaşadığı sonrasında ise 1950'li yıllara kadar bir cüzzam kolonisi olarak kullanılan SPİNALONGA Adasını ziyaret. Spinalonga Adası ziyaretinden sonra Elounda kasabasında Girit mutfağının özgün örneklerini tadacağımız öğle yemeği. Öğle yemeği sonrası Rethimno/Resmo'ya hareket. Otelimize yerleşme.
Konaklama: Rethimno/Resmo


4. GÜN: 22 Nisan 2017, Cumartesi:
Sabah kahvaltısından sonra Resmo şehir turu. Mübadillerin sevk edildiği Eski Liman, Kara Musa Camii, Narece (Gazi Hüseyin Paşa) camii, Türk okulu, Osmanlı dönemi hükümet binası, Resmo kalesi Forteza gibi tarihi yerleri ziyaret. Öğle yemeği için serbest zaman.
Öğle yemeği sonrası belirtilen saatte otobüsümüzün park yerinde buluşup, Hanya'ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme. 
 Hanya'da otelimize yerleştikten sonra yaya olarak şehir turuna başlıyoruz. Agora, Splanca Meydanı, Hünkar Camii, Bıçakçılar Çarşısı, Venedik Tersaneleri, Eski Liman, Yalı/Küçük Hasan Paşa Camii, Eski Türk mahalleri ziyaret edilecek. 
Konaklama: Chania / Hanya


5. Gün: 23 Nisan,2017 Pazar
Sabah kahvaltısından sonra Hanya şehir turuna devam ediyoruz. Tophane Mahallesinde Fırka olarak bilinen Osmanlı dönemi askeri kışlasını ve eski Tophane Mahallesinin Arnavut kaldırımlı daracık sokaklarında Venedik ve Osmanlı döneminin bitişik nizam önemli sivil mimarlık örneklerini görüyoruz ve grubumuza hediyelik alış-verişi yapmaları için serbest zaman tanıyoruz. 
Saat: 15.00'te otelimizde toplanıyor ve otobüsümüzle Hanya'yı panaromik olarak seyredebileceğimiz Venizelos'un mezarının bulunduğu yere gidiyoruz. Kısa bir fotoğraf çekim molası sonrası Hanya Havaalanına hareket ediyoruz. Saat: 18.25 uçağı ile Hanya'dan Atina'ya uçuyoruz. Saat 19.30 gibi Atina'ya varış. Saat 22.25'te Atina'dan İstanbul'a uçuyoruz. Saat 23.55'te İstanbul'a varış.

1. Not: İzmir'den katılacaklar için İzmir-İstanbul bağlantılı uçak saatleri şöyledir.
Hareket: 19 Nisan 2017, Çarşamba saat 09:50 Adnan Menderes Havaalanından İstanbul'a hareket. Saat 11:05'te İstanbul'a varış ve İstanbul grubu ile buluşma.
Dönüş: 23 Nisan 2017, Pazar saat 01.45'te İstanbul'dan İzmir'e hareket.

2. Not: Programa göre Girit'in en önemli şehirleri olan Heraklion/Kandiye, Ayios Nikolaos, Rethimno/Resmo, Chania/Hanya görülecek. Eğer katılımcılarımızdan aile kökenleri Yerapetra veya Sitia olanlar varsa bu şehirler de programa alınabilir.

Başvurular Başlamıştır.
FİYAT VE DİĞER BİLGİLERİ ÖĞRENMEK İÇİN MAİL ATABİLİRSİNİZ:
Başvuru için:
1. Ayşe Kavaslar: 0212.245 61 55, Sefer Güvenç: 0542.641 52 80
Lozan Mübadilleri Vakfı Genel Merkezi
Ayhan Işık Sokak No: 16 Arcan Apt. K.1 Beyoğlu-İstanbul
0212.245 61 55 (Ayşe Kavaslar)
0542. 641 52 80 (Sefer Güvenç)
lozanmubadilleri@ttmail.com - seferguvenc@ttmail.com

Anahtar Kelimeler: Girit, Tur , Hanya , Resmo

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?13. Cumhurbaşkanı Tercihim Kim Olacak

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram