23 Temmuz 2018 Pazartesi

Mübadil Buluşması Yunan Basınında

Sarışaban Ziyaretimiz Aktüel Nestos Gazetesine haber oldu!

31 Mayıs 2017 Çarşamba 00:12
Mübadil Buluşması Yunan Basınında
Lozan Mübadilleri Vakfının her yıl mayıs ayında düzenlediği ve mübadil buluşmaları adını verdiği köy gezileri çerçevesinde bu yıl Sarışaban ve köylerini ziyaret eden mübadil çocukları Nestos Belediye Başkanı tarafından misafir edildi. Ve bu buluşma Yerel Yunan basınınca sayfalarına taşındı. Gazeteci Stavros Pantazapuls'un haberini Yunanistan Temsilcimiz Tanaş Çimbis sizler için çevirdi 

18 Mayıs sabahı merkezi İstanbul’da olan Lozan Mübadilleri Vakfın üye ve dostları Nestos Belediyesini ziyaret ettiler, onları başta Belediye Başkanı Vangelis Çobanopoulos, Belediye Meclis Başkanı Bayan Eleni Psilidou ve diğer Belediye yetkilileri karşıladılar.

Ziyaretçiler Belediye binasını gezdikten sonra karşılıklı hediye taktım edildi ve Belediye Başkanı ile sohbet etme fırsatını buldular. Başkan Çobanopoulos hoş geldiniz ile açtığı konuşmasında yöremizin doğal güzelliklerinden, Keramoti’nin büyüleyici sahillerinden ve hepsinin ayrı bir tarihi ve cazibesi olan dağlık köylerimizden bahsetti.

Her yıl büyük bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleşen kültür etkinlilerin en önemlilerinden bahsettikten sonra konuyu “Kültür Nesto’da doğal çevresinde yaşıyor” sözüyle özetledi.

Tur lideri Tanaş Çimbis ziyaretin amacı mübadeleden önce bölgemizde atalarının yaşamış oldukları toprakları görmek olduğunu söyledi. Aynı zamanda üç gün sürecek olan bu gezi sayesinde daha önce dede ve babaları yaşadığı ve methini defalarca duydukları bu yerleri yakından tanıma fırsatını da bulacaklar.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?13. Cumhurbaşkanı Tercihim Kim Olacak

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram