25 Nisan 2018 Çarşamba

Masumiyet

21 Şubat 2017, 22:39
Masumiyet
Alper Yapan
 Masum? Kim masum, Ege mi? İnanın bana taşımasaydı Marmara az tuzlu sularını Karadeniz’in rengi gri olurdu ve kokardı. 
Kokardı Türk’ün Yunan’ın taşıyamadığı eşyalarına… Rengi gri olurdu akan gözyaşlarıyla. Mübadele sırasında mübadillerin verdikleri taşıma ücretleri dışında bir ekonomik katkısı daha olmuştur devletimize… Akıttıkları gözyaşları Ege’nin tuz oranını arttırmış ve suyun kaldırma gücüyle daha az kömür ve mazot yakmıştır vapurlarımız.
Bence bugün torunları olarak bir jeolog ile anlaşıp egenin 1924 teki tuz oranını araştırmalıyız. Tabi birde bir göz doktorundan yardım almalıyız… Bir insanın gözlerinden kaç ml göz yaşı akar ? Mesala bir baremi olmalı saatte 6 ml gibi..? Sanırım böyle bilimsel konular da araştırma yapmalıyız! Çünkü yarın soracaklar kardeşim ne getirdin, ne götürdün bu memlekete diyecekler.

İki defa demokrasi getirip birinde de memleketi kurtardık diyemeyeceğiz. Ninemizin sepetinde getirdiği tarhanayla peksimeti anlatacağız. Bari diyorum elimizde bir veri olsun işte, şu egenin tuzluluğunda yürüye biliriz belkide. Bu seneki gezilerde Sefer abi yönlendirmeli bizleri, Tasos’tan su numunesi alınacak yada Girit’te Yarapetra’dan diye. Numuneleri Türkiye’ye sokarken çipuru sanmasınlar diye zem zem deriz. Yoksa bide yunana rezil ederler bizi bunlar sizin denizinizi çalmaya başladılar diye… Bizlere yarı gavur diyenler oldu alınmadık pekte, son bir senede çok kurcalanmaya başladık Yunan’dan Balkan’dan geldiler diye. Biz ‘’timurcu’’ muyuz demeliydik acaba Yıldırım Balkanla’a arıza Türkmenleri sürdü diye? Ne de olsa Timur’da değil miydi Cengiz’e enişte?

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV

Yandex.Metrica

Instagram